September 15, 2016

48 Zuraidah Kamaruddin Kata BN Tambah 13 kerusi DUN Sabah Bukti Jual Negara

Ketua Wanita PKR yang juga Ahli Parlimen Ampang, Zuraida Kamaruddin hari ini menuduh Barisan Nasional (BN) akan menjual negara dengan mencadangkan bahawa kerusi DUN Sabah ditambah kepada 13 kerusi. 

Difahamkan, beliau berkata demikian ekoran kenyataan Setiausaha Suruhanjaya Pilihan Raya (SPR), Datuk Abdul Ghani Salleh mengesyorkan supaya jumlah kerusi DUN Sabah ditambah sebanyak 13 bahagian daripada 60 berikutan pindaan peruntukan dalam Perlembagaan Negeri Sabah, sekali gus menjadikan jumlah keseluruhannya adalah 73 kerusi DUN bagi Sabah.

SPR juga dikatakan bercadang melakukan pindaan dan perubahan nama kepada bahagian-bahagian pilihan raya kerusi Parlimen dan DUN dalam Sabah. Datuk Abdul Ghani turut berkata akan mempamerkan Syor Kajian Semula Persempadanan Bahagian-Bahagian Pilihan Raya bagi Negeri-Negeri Tanah Melayu dan Sabah selama satu bulan bermula hari ini sehingga 14 Okt. Zuraida dipetik berkata,
"BERSIH 5 perlu diteruskan bagi menghalang Barisan Nasional (BN) menjual negara Malaysia ini kepada bangsa asing dengan memberi mereka kad pengenalan dan peluang mengundi pada Pilihan Raya Umum (PRU) akan datang. Sabah sebuah negeri yang terkenal sebagai pintu masuk bagi warga asing secara haram dan mereka inilah yang akan membawa kad pengenalan Malaysia sewaktu hari pengundian kelak." 
"Dengan penambahan kerusi negeri dan Parlimen ini, secara tidak langsungnya Barisan Nasional sedang menjual negara kita kepada orang asing, dan tiada apa yang boleh kita lakukan pada akhirnya nanti. Dengan adanya orang asing memegang kad pengenalan Malaysia, maka tidak hairanlah jika suatu hari nanti di dewan rakyat kita akan diwarnai oleh orang asing. Yang kini sudah adapun warga asing yang menjadi Ketua Bahagian UMNO."
Zuraida sebenarnya terlupa siapa sebenarnya dirinya. Zuraida Kamaruddin di lahirkan di Bengkulu, Sumatera, Indonesia yang mendapat kerakyatan Malaysia pada tahun 1982 setelah berkahwin dengan lelaki Malaysia. Sebelum di pilih sebagai Ahli Parlimen Ampang pada tahun 2008 Zuraida adalah seorang penjual buah di kawasan Ampang. Selain menjual buah beliau juga secara sampingan turut menjual ubat-ubatan tradisional termasuk minyak angin. 

Sebelum menjadi wakil rakyat di negeri yang diperintah oleh PKR, Zuraida atau terkenal di kalangan netizen sebagai "Mak Lampir" hanya menggunakan kenderaan Perodua Myvi yang dibelinya pada tahun 2005. Itulah satu-satunya kenderaan yang dimiliki beliau pada masa itu. Hanya beberapa tahun menjadi wakil rakyat, Zuraida telah memiliki empat buah kenderaan atas nama beliau antaranya SUV Volvo, Toyota Hilux dua buah dan terbaru sebuah Mercedes. Apabila beliau berkata "maka tidak hairanlah jika suatu hari nanti di Dewan Rakyat kita akan diwarnai oleh orang asing", maka jawab CTS cerminlah diri sendiri dulu.

Kedua, Rang Undang-Undang Persempadanan Semula Kawasan untuk menambah kerusi DUN Sabah telah diluluskan dengan jayanya pada 09/08/2016 dengan 55 daripada 60 ADUN mengundi menyokong. Daripada 12 ADUN pembangkang di Sabah, 8 mengundi untuk menyokong peningkatan kerusi berkenaan termasuklah Ketua PKR Sabah Lajim Ukin, Timbalan Ketua PKR Sabah Christina Liew dan whip DAP Sabah Edwin Bosi. Bodoh punya Mak Lampir, cakap tiada buat rujukan terlebih dahulu.

48 comments:

Anonymous said...

Mak lampir sndri asal dri singapor..
Slngor da djual ke sngapor.

Anonymous said...

Zuraidah ni bukan mek Indon yang jual buah tu ke?
Sekarang sudah kayo....cakap pun bau langau...
Ada orang dongar ka cakap dia...mat Indon pun
menyampah tengok....patut la digelar Mak Lampir..

Anonymous said...

Sesiapa sahaja yang sanggup bekerja kuat dan pandai mengintai & mengambil peluang ekonomi/pekerjaan yang banyak tersedia di Malaysia ini akan beroleh kesenangan & kemewahan.Bukannya yang asyik melepak dan merepek dalam laman sosial.Jangan salahkan dan dengki apabila orang lain berjaya.PM suruh kerja kuat, belajar, guna masa dengan baik.....ada akai ka.

Anonymous said...

Ted manoff palsu belaan dapig pun sama bodoh dengan mak lampir zu tu

ted manoff said...

Bongok punya admin..apa masaalahnya dia jual buah buahan..? dia ada kacau buah ko kee ryezall..setakat keta zuraidah tuu apa barang celah gigi ketua cawangan umno jee..

ted manoff said...

Ok...

ted manoff said...

Brapa harga..prOoTt

Anonymous said...

piiiiraaahhhh.....cakap melambong. khalid ibrahim cakap prmbangkang nak ambil alih bn. sebab nak buat tranfomasi. konon2 nak jadi lebih baik dari bn. lanthui la. tranfomasi tembolok sendiri jer la....contoh mak lampir cibai. setakat dapat vocher rm100 jer la....sembang bior lebat.

Anonymous said...

Kan dah kata, ted manoff palsu belaan dapig bagi komen pasti akan menampakkan kebodohan dia. Lepas ni, mangkuk tu pasti akan copy paste artikel2 dari blog kucing kurap penjilat mahafiraun pulak. Kalau mangkuk tu dah takde idea, artikel sampah malaysiakini pun dia sanggup copy paste kat sini

Anonymous said...

cer buat BIOMETRIK. SAPE YANG KUAT TAICHI.

ted manoff said...

Bekas Perdana Menteri, Tun Dr Mahathir Mohamad menjadi ahli terawal mendaftarkan diri sebagai ahli seumur hidup parti Bersatu.

Menerusi Facebook rasmi parti itu, gambar Tun Mahathir yang juga Pengerusi Bersatu sedang mengisi borang di muat naik.

Netizen memberi pelbagai rekasi terhadap gambar berkenaan seperti berharap usaha Tun Mahathir itu mendapat sokongan dari rakyat.

Selain itu beberapa gambar pemimpin Bersatu mengisi borang keahlian seumur hidup turut dimuat naik seperti presiden parti, Tan Sri Muhyiddin Yassin, bekas Menteri Besar Kedah, Datuk Seri Mukhriz Mahathir, Setiausaha Kerja Eksekutif, Kamarul Azman Habibur Rahman dan Srikandi parti, Anina Saaduddin.

Selain itu turut di muat naik adalah suasana orang ramai di pusat pendaftaran Bersatu di Bukit Damansara.

Sementara itu Ahli Majlis Kepimpinan Tertinggi (Pendaftaran) Bersatu, Akhramsyah Muamar Ubaidah Sanusi memaklumkan pendaftaran ahli Bersatu secara terus boleh dilakukan di Suite 2.01, Epicure, No1, Jalan Medan Setia 1, Bukit Damansara, Kuala Lumpur.

“Manakala pendaftaran secara atas talian dijangka diaktifkan pada minggu ketiga bulan September.- SH

Ketua-Ketua Pendaftar Keahlian Negeri-Negeri:

Johor: Yacob Atan 0177216665

Kedah: Mejar Hj Anuar Abdul Hamid 013485 5304

Kelantan: Tuan Mat Bin Tuan Sulaiman 0107701048

Melaka: Mohd Redzuan Yusof 0193316953

Negeri Sembilan: Dato Mohamad Zin Mustapa 0192685668

Pahang: Wan Abdul Rahman bin Wan Abdul Jalil 0103408310

Perak: Azrul Suhadi bin Moktar 0195050019

Perlis: Hj Ameir Hj Hassan 0132910178

Pulau Pinang: Azahari bin Aris (Timbalan) 0164992580

Selangor: Datuk Abdul Rashid bin Asari 0127091017

Hasnizam Adham (Timbalan) 0193500675

Terengganu: Mastura Othman 0136647773

WP KL & Putrajaya: Noor Azam Salleh (Timbalan) 01128384869


celahgelegar at 1:12 PM
Share

Anonymous said...

Alamak...
Lobang jubo saipol dah bebunyi la... ntah ngape timbol plak lubang jubo tu... ingatkn dah mampus... berani dia tegur yiddin plak... jaga2 yiddin... jubo dia mampu kemam 3 hari tak basuh tak berak ko punye seperma......jgn dekat. Ky jeli dlm tas tgn...

Anonymous said...

Bior la dia jual buah bau langau pun... bukannye dia gelek arabista depan jantan pun...

Anonymous said...

Alamak... Terjumpa pulak sperma atok nuar dalam lubang jubo. Macam mana boleh terjumpa tu?? Takkan la sperma atok nuar pandai lompat katak bermeter-meter pulak kot...

Anonymous said...

Kan dah cakap... Tapi mangkuk tu terlupa nak letak proott belakang komen bongok dia tu. Haha

Anonymous said...

Antara kerala dengan bengkulu ke?

ted manoff said...

Ko merapu@merepek apa nii syaitaannn..

Anonymous said...

TAKLAH,antara BOOGISS dgn minang

Anonymous said...

ingatkan nak daftar pengundi baru. tape la....rela menyerogin janji najib jatuh. busuk hati mamak ni yer?

Anonymous said...

WAKTU ZAMAN DULU2. SANG MAHARAJA MEMINTA RAKYAT BERSATU. MELAYU JANGAN BERPECAH. ITU DULU......
SEKARANG OTAK DAH LUPA KUT...ATAU DAH NYANYUK. MARI2 KITA KASI PICAH INI MELAYU. JANJI LEGASI AKU ADA. KRONI AKU MAKMOR. RAKYAT NYERONGIN TAKPE. SAKIT HATI SETTLE. LEPAS TU AKU NAK JALAN DAH. SENANG HATI.

Anonymous said...

Ted Kentot kerjanya copy paste semua sampah...
Identiti orang pun dia copy paste mengaku dia punya.....

Memang talak guna ini orang.....kasi berak sama dia...
Preet....waa lega...cirit pulak tuu...

Anonymous said...

Ini bukan pasal melayu la bangsat... pegi mampus la... semua bende melayu melayu melayu...

ted manoff said...

Dah isi borang BERSATU bro..?

Anonymous said...

OI si TERORIS2 si EKOQ2 GILA BABI KAFIR HARBI si HOMO JIJIK JUBOQ BABI KURAP si KETURUNAN TERORIS PENJAJAH/PERASUAH/LANUN/PEROMPAK/PENYANGAK/PEMBUNUH/PEROGOL DAPJUBOQ BABI KURAP RASIS/PORNO/HOMO-KULI2 ZIONIS/IS(IS)rael-MOSSAD dan juga termasuk si PENYAMAQ2 HOMO ‘I LOVE ROS***’, azrenJUBOQ BABI, ‘cucu nek tempoy**', tedHOMO-GILA-LAHAP-TAIK kit SIAL KANIBAL ('huruf "t" KECIK)& 'I LOVE ROS***', lu JANGAN nak MENYAMAQlah si PENAKUT2 GILA BABI oi; tak habis2 dgn. MENGULANG komen2 MENCARUT HARAM JADAH "copy-paste" TERORIS PENDATANG ZIONIS DAPJUBOQ BABI lu! Lihatlah bagaimana si puak KANIBAL HOMO/PORNO/RASIS DAPJUBOQ BABI ni mengHINA dgn. LUCAH terhadap UMNO tercinta kami serta umat ISLAM serta sesiapa yg. mengKRITIK puak TERORIS DAPJUBOQ BABI ni! Lihat di https://helenang.wordpress.com/2016/07/18/dapsters-hating-on-joceline-tan/ , Dapsters hating on Joceline Tan! Lepas tu nak suruh kami BERHEMAH pula, pi MAMPOS lu si puak PENJILAT JUBOQ BABI!

OI si TERORIS2 si GILA BABI DAPJUBOQ BABI , lu manyak sedap aahhh... itu LAHAP TAIK dan JILAT LENDIR HANYIR si JUBOQ2 BABI JIJIK kit SIAL KANIBAL/TONGGENG eng JUBOQ BABI/kok-chin GILA BABI BETINA SUNDAL-PELACUR/gobing-jagdippyANJING KURAP-rayerHANYIR CILAKA/TODI puaKA JUBOQ BABI/KENCING NGAnga ming KANGKANG BABI BERLENDIR/ BABIga SUNDAL KURAP!!

Aiya, puak HOMO-GILA-LAHAP TAIK mcm. lu aahhh, memang puak BINATANG BUAS wohhh! Ini mcm aaahhh?! Dan apahal aaahhh yg. lu nak CURI mcm. PENGGANAS KANIBAL Zionis IS/ISIS - identiti “Ted Manoff” (huruf besaq T & M)?!Sekrg. juga puak PENGGANAS PENAKUT DAPJUBOQ BABI ni CURI identiti "Nek Tempoyak" pula (termasuk guna nama “cucu nek tempoyak“)!

Yg. lu juga nak MENGHINA, guna nama YAB WANITA PERTAMA Bumiputera Islam/Melayu TERCINTA kami apahal - PU; hang buatlah REPOT POLIS sbb. si TERORIS DAPJUBOQ BABI ni memutarbelitkan identiti dan imej YAB DS Rosmah tapi dok HINA YAB PM/UMNO tercinta kami!

Dan yg. lu nak HINA Bangsa BUMIPUTERA Islam/Melayu tak habis-habis apasal si KETURUNAN JUBOQ2 BABI?!

Dan awatlah anon-anon TERORIS GILA PENYAMAQ ZIONIS PORNO/HOMO/RASIS DAPJUBOQ BABI ni asyik nak TUTUP mulut Nek Tempoyak aaahhhh?!

Apa yg. si TERORIS2 ZIONIS PEMBUNUH/PEROGOL DAPJUBOQ BABI/PKRHOMO-SIAL ni TAKUT sgt. apa yg. Nek Tempoyak TULIS, sampai mcm. si TERORIS JUBOQ BABI KURAP ZIONIS HOMO/PORNO/RASIS, mengGERTAK, MENCARUT serta nak BUNUH & PERKOSA dia serta MAK-BAPAK Nek Tempoyak yg bekas ASKAR ?! Dan yg . lu nak MAKI dgn. LUCAH, mak nek Tempoyak apasal - mak lu yg. LAHIRkan si amat-KEPARAT- JUBOQ BABI KURAP-PORNO /HOMO/RASIS-PEROGOL-PEMBUNUH/GILA BABI mcm. lu apahal pula?!Lu manyak LAHAP itu TAIK JUBOQ BABI KURAP aaahhhh?!! Lepas tu si PEMBUNUH/PEROGOL ni semua pula nak suruh kita berhemah kononnya – PI MAMPOS puak TERORIS PEMBUNUH/PEROGOL DAPJUBOQ BABI KURAP ZIONIS OI!!

Jadi, Go LAHAP TAIK & JILAT LENDIR HANYIR JUBOQ2 BABI KURAP si TERORIS PENJAJAH ZIONIS DAPJUBOQ BABI KURAP lu tu!!

#Madey The DIKTATOR PENYANGAK/PENYAMAQ/PENYAMUN/PEMBUNUH/PERASUAH/LANUN anak BERANAK KEPARAT berIJAZAH JAMBAN-si PENJILAT TERORIS PENJAJAH/LANUN/PEROMPAK/PENYANGAK/PEMBUNUH/PEROGOL DAPJUBOQ BABI KURAP RASIS/PORNO/HOMO-KULI2 ZIONIS/IS(IS)rael-MOSSAD!!#

Anonymous said...

Yg. MENJUAL Negara Islam kami ini adalah pemimpin2 PENGKHIANAT2 KITOL Islam/Melayu mcm. si BETINA SUNDAL TAMAK mak bedah ni, yg. sanggup MENJILAT kaki berNANAH si KETURUNAN TERORIS PENJAJAH/PERASUAH/LANUN/PEROMPAK/PENYANGAK/PEMBUNUH/PEROGOL DAPJUBOQ BABI/PKRHOMO KURAP RASIS/PORNO/HOMO-KULI2 ZIONIS/IS(IS)rael-MOSSAD!

Bah. 1:

Laluan SUBMARIN kat SELAT MELAKA (yg. diKAWAL sebhg. besar oleh MALAYSIA/SUMATERA) itu adalah AMAT PENTING, terutamanya utk. SUBMARIN2 NUKLEAR IS(IS)rael /NA*O HARAM JADAH yg. boleh MENYELAM amat DALAM dan sangat SENYAP - yg, berPUSAT diPENGKALAN RAHSIA bawah laut di DIEGO GARCIA (serta SEKUTU2 depa dr. SingaPORK/Jep*n/Kore* Selatan/Ind*a – sbb. itu IS(IS)rael mahu MENAKLUK Negara islam kita ini serta markas TENTERA kita di PORT DICKSON; melalui EJEN2/KULI2 depa dr. puak TERORIS PENJAJAH/PARASIT DAPJUBOQ BABI/PKRHOMO KURAP, serta cuba mengHURU-HARAkan Sumatera/Acheh dgn. pelbagai ’bencana‘)!! Lihat di http://www.nti.org/analysis/articles/israel-submarine-capabilities/ , Israel Submarine Capabilities, July30, 2015; di - http://www.ibtimes.co.uk/modi-us-america-elevates-defence-relations-india-par-nato-israel-1561066 , Modi in US: America elevates defence relations with India on par with Nato and Israel, By Priyanka Mogul, May 20, 2016; dan di - https://rickrozoff.wordpress.com/2010/04/26/japanese-military-joins-u-s-and-nato-in-horn-of-africa/ , Japanese Military Joins U.S. And NATO In Horn Of Africa, richard rozoff, Stop NATO, April 25, 2010.

Di Diego Garcia, MH370 kita disyaki diRAMPAS ke situ , utk. MENCULIK para SAINTIS dr. CHINA dan juga menSABOTAJ sampai DUA buah MAS kita utk. menGGULINGkan NEGARA ISLAM dan YAB PM Bumiputera Islam/Melayu TERCINTA kita! Lihat di - http://www.sovereignindependentuk.co.uk/2014/03/28/latest-posts-role-of-israel-and-soros-exposed-by-mh370-twin-jet-in-tel-aviv-top-10-veterans-stories-in-todays-news-march-26-2014-adl-deceit-sinks-judgeship-t/ , Role of Israel and Soros Exposed by MH370 Twin Jet in Tel Aviv , By Yoichi Shimatsu, March 26, 2014 !

Juga SELAT MELAKA adalah laluan UTAMA industri global perkapalan MINYAK/GAS (“oil/gas CHOKEPOINT”) yg. MENYAMBUNGkan Lautan PASIFIK-HINDI hingga ke Laut MERAH (Red Sea)/MEDITERRANEAN (utk. ke ISrael/Barat)! ! Lihat di - http://www.eia.gov/todayinenergy/detail.cfm?id=18991 , World oil transit chokepoints critical to global energy security; dan di - http://www.businessinsider.com/worlds-eight-oil-chokepoints-2015-4 , These 8 narrow chokepoints are critical to the world's oil trade , Jeremy Bender.

Begitu juga SELAT BAB EL- MANDEB dan LAUT MERAH yang dikawal oleh Arab Saudi, Ethiopia, Somalia, Djibouti, Eritrea, Mesir, sudan dan Yemen – semuanya sedang diHURU-HARAkan melalui IS/Al-Shabaab, oleh TUAN2 depa dr. IS(IS)rael/NA*O, melalui PENGKALAN depa di Ethiopia (Bab el Mandeb adalah “the key oil/Submarine chokepoint in the Red Sea”) – lihat di http://www.businessinsider.com/war-in-yemen-could-threaten-one-of-the-worlds-most-important-oil-choke-points-2015-3 , War in Yemen could threaten one of the world's most important oil chokepoints , Armin Rosen, Mar. 26, 2015; dan di - http://www.worldbulletin.net/haber/158537/saudi-arabia-eritrea-agree-to-boost-red-sea-security , Saudi Arabia, Eritrea agree to boost Red Sea security, 30 April 2015.

Nek Tempoyak.

Anonymous said...

Bah. 2:

Di samping itu, industri berBILLION melalui PENGGALIAN MINYAK/GAS LAUT DALAM (iaitu "ultra-deep sea oil drilling industry") adalah “last frontier” utk. si PENJAJAH/PARASIT IS(IS)rael/NA*O serta sekutu2 depa ini, termasuk di Lautan Pasifik (yg. termasuk Laut China Selatan), Lautan India dan Laut Mediterranean (sbb. itu DUNIA ISLAM Syria/Gaza/Lebanon/Turki/Mesir yang bersempadan Levant Basin di Laut Mediterranean ini, mahu diJAJAH/diROMPAK serta bangsa BUMIPUTERA Islam/Katolik mereka diHAPUSkan dlm. GENOSID – termasuk melalui penubuhan kumpulan Islam TERORIS IS(IS) oleh MOSSAD/CIA spt. yg. diDEDAHkan oleh bekas PERISIK NSA/CIA, Snowden)! Lihat di - http://www.globalresearch.ca/israel-gas-oil-and-trouble-in-the-levant/5362955 , Israel: Gas, Oil and Trouble in the Levant, By Felicity Arbuthnot, Global Research, December 30, 2013; di - http://www.voltairenet.org/article168140.html , New offshore gas and oil fields: Arabs, keep out! Israel lays claim to all the resources , by Manlio Dinucci , Voltaire Network | Rome (Italy) | 18 January 2011; di - http://www.mintpressnews.com/billion-dollar-israeli-gas-grab-behind-past-15-years-of-war-on-gaza/206466/ , Billion Dollar Israeli Gas Grab Behind Past 15 Years Of War On Gaza: When gas was discovered in Palestine in 1999, Yasser Arafat proclaimed it was a “gift from God.” So what’s stopping the country from exploiting that gas to the tune of an estimated $2.5 billion to $7 billion, and relieving a host of development problems? MintPress investigates., By Sean Nevins @seannevins | June 11, 2015; di - https://www.britannica.com/place/Pacific-Ocean/Economic-aspects , Economic aspects: Pacific Ocean, Written By: Charles Henry Cotter John E. Bardach Joseph R. Morgan , Last Updated:5-15-2015 ; di - erencyclopedia.com/Oc-Po/Petroleum-from-the-Ocean.html , Petroleum from the Ocean; dan di - https://chiefio.wordpress.com/2012/09/16/theres-oil-on-that-ocean-bottom/ , There’s Oil On That Ocean Bottom!, Musings from the Chiefio, Posted on 16 September 2012 !

Nek Tempoyak.

Anonymous said...

Bah. 3:

Di samping itu, SUBMARIN NUKLEAR IS(IS)rael ini juga disyaki MELETUPkan NUKLEAR2 MINI bawah dasar laut (Mini Nuklear ini juga diLETUPkan bawah tanah utk. MELETUPkan Gunung2 BERAPI) - yg. telah menyebabkan GEMPABUMI, BANJIR dan TSUNAMI di Acheh (hampir seJUTA Bumiputera ISLAM Acheh terBUNUH) /Sumatra-Langkawi/selatan Thailand – yg. semua sebenaqnya amat KAYA minyak/gas di LAUT DALAM, serta JENAYAH Fukushima 3/11 (di mana sehingga kini, limpahan bahan Nuklear/radioaktif dari rector Nuklear Fukushima ini dlm. Lautan Pasifik dengan SENGAJA oleh rejim2 JEP*N/(IS(IS)rael, yang disyaki telah menyebabkan cuaca bahang panas-ala radioaktif El NINO) – lihat di - http://www.newworldencyclopedia.org/entry/Aceh, Acheh; di - https://www.awesomestories.com/asset/view/CAUSE-of-INDIAN-OCEAN-TSUNAMI-The-Impossible , The Impossible - CAUSE of INDIAN OCEAN TSUNAMI; di - https://www.awesomestories.com/asset/view/CAUSE-of-BANDA-ACEH-QUAKE-The-Impossible , The Impossible - CAUSE of BANDA ACEH QUAKE; di - http://www.history.com/this-day-in-history/tsunami-devastates-indian-ocean-coast , 2004: Tsunami devastates Indian Ocean coast; di -
http://whale.to/b/vialls2.html, Asia Tsunami Proved Biggest War Crime in History, Tsunami Part Two. Copyright Joe Vialls, 24 February 2005 (the bravest Joe Vialls mysteriously died of ‘heart attack’ soon after this NWO nucklear- Tsunami’s exposure , in 2005; di -
https://311truth.wordpress.com/ , Welcome to Fukushima 3/11 Truth, Page last updated on March 5, 2014; di - http://www.whoi.edu/news-release/fukushima-site-still-leaking , Fukushima Site Still Leaking After Five- Years, Research Shows, March 7, 2016; dan di - http://enenews.com/tv-radiation-fukushima-highest-levels-years-control-leakage-coming-plant-big-spikes-strontium-90-observed-scientists-japan-govt-trying-cover-situation-audio , TV: Radiation in ocean off Fukushima at highest levels in years — Out of control leakage coming from plant — ‘Big spikes’ in radioactivity observed — “Surprising… Concerning… Crisis” — 1,000s of tons of contaminated liquid being released — Scientists: Japan gov’t covering up situation, By ENENews, Published: March 16th, 2016 !

Nek Tempoyak.

Anonymous said...

Bah. 4-AKHIR:

Juga LAUT DALAM di Lautan Hindi, di sekitar Langkawi, Selatan Thailand dan Acheh adalah juga AMAT KAYA minyak-gas serta kilang2 penapisan dan paip minyak/gas dari Kelantan ke Kedah yg. cuba diBINA (maka tidak perlu lagi melalui Selat Melaka yang sgt. SIBUK; tapi akan meRUGIkan SingaPORK – sbb. itu sejak dr. 2007 itu, IS(IS)rael/NA*O serta sekutu2 depa, cuba mengHURU-HARAkan dan MENAKLUK Malaysia melalui DAPJUBOQ BABI/PKRHOMO; dan sebarang pelaburan/kerjasama dengan Iran/Arab Saudi berkatan paip dan kilang2 penapisan minyak/gas ini sering cuba diGAGALkan) – lihat di http://katehon.com/article/kedah-pan-eurasian-great-game-21st-century-geopolitical-analysis , Kedah in the Pan-Eurasian Great Game of 21st Century: A geopolitical analysis, Wan Fayhsal, 31.03.2016; dan di - http://www.hydrocarbons-technology.com/projects/kedah-refinery/ , Malaysian Super Refinery and Pipeline Project, Malaysia!

GEMPABUMI yg. terbaru di Myanmar juga disyaki utk. MEMUSNAHkan PELABUHAN dan paip MINYAK/GAS dr. China ke Teluk Bengal (yg. amat KAYA MINYAK-GAS) di Rakhine State, serta untuk MENGUASAI Selat terbaru di situ di masa akan dtg., oleh NA*O/IS(IS)rael; tapi masih belum berjaya disebabkan kuasa politik-ekonomi China yg. masih KUAT di Myanmar! Sebab itu BUMIPUTERA Islam ROHINGYA diBUNUH/diROMPAK dgn. amat KEJAM dlm. GENOSID dan DIHALAU dr. Rakhine State itu – dgn. menggunakan alasan agama, oleh penyokong2 EJEN ZIONIS, si PENIPU betina su yi tu! Lihat di - http://www.rohingyablogger.com/2012/10/kyaukpyus-muslim-quarter-razed-to-ground.html , Kyaukpyu’s Muslim Quarter Razed to the Ground; di - http://news.xinhuanet.com/english/2016-08/25/c_135631904.htm , Powerful earthquake kills 4, destroys 190 pagodas in Myanmar, Editor: xuxin, Source: Xinhua 2016-08-25; di - http://www.thehindu.com/sci-tech/energy-and-environment/in-a-first-natural-gas-hydrates-discovered-in-the-indian-ocean/article8902112.ece , In a first, natural gas hydrates discovered in the Indian Ocean, Updated: July 26, 2016; di - http://www.mmtimes.com/index.php/business/18976-second-gas-column-discovered-in-the-bay-of-bengal.html, Second gas column discovered in the Bay of Bengal, By Aung Shin | Monday, 15 February 2016; dan di - http://www.irrawaddy.com/business/unlocking-sleeping-petroleum-giant.html , Unlocking a ‘Sleeping Petroleum Giant’, By SIMON LEWIS / THE IRRAWADDY| Thursday, November 14, 2013!

Nek Tempoyak.

Anonymous said...

Ko meroyan apa pulak tu ted babi hutannn???

Anonymous said...

Borang bersatu boleh jumpa kat mana? Dalam tong smpah di kerala ke??

Anonymous said...

aku pun dah lupa. aku ni melayu ke atau cina kui atau keling kui. ko pegi mampud lagi bagus. bukan kerana melayu atau pojaan hati mau kasi naik. politik ngan macai tak bolih dipisahkan. dah jadi bangsat nanti cepat2 pegi mampos.

Anonymous said...

Ok ted dapig..

Anonymous said...

Dah mengaku darah bugis dan minang buat apa lagi nak buat biometrik.... Lain la yang mamak sekor tu malu nak mengaku mamak dari kerala, dan sekor lagi mak lampir malu nak mengaku pernah ada ic merah. Baru la betul kena buat biometrik..

Anonymous said...

Atok kerala..atok kerala, bila nak mintak maaf tu?? Nanti kita kawtim la kata konspirasi, reformasi dulu tu hanya wayang cina je...




Anak perempuan kedua Ketua Umum PKR, Datuk Seri Anwar Ibrahim, Nurul Nuha, mahu Tun Dr Mahathir Mohamad untuk membuat permohonan maaf secara terbuka dan mengakui kesilapan lampau terhadap bapanya yang kini sedang meringkuk di penjara.

Portal The Malay Mail Online memetik Nurul Nuha sebagai berkata bahawa Mahathir mesti bertanggungjawab terhadap rekayasa dakwaan rasuah dan liwat terhadap Anwar pada tahun 1998 sebelum berfikir tentang membentuk sebarang pakatan dengan PKR melalui parti barunya, Parti Pribumi Bersatu Malaysia.

"Sebagai seorang anak gadis yang menyaksikan azab yang tidak terkira bapa saya lalui 18 tahun yang lalu, hasrat peribadi saya adalah supaya Dr Mahathir memohon maaf secara terbuka dan mengakui dakwaan berkenaan adalah rekaan.

"Saya rasa ini akan mengurangkan penderitaan yang kami lalui sebagai sebuah keluarga. Ia bukannya akan menjadi lebih mudah, tetapi kamu perlu menjadi lebih kuat," kata Nurul Nuha yang menyelaras kempen keluarga untuk membebaskan Anwar.

Pada 5 September lalu, Mahathir tampil di mahkamah untuk menyokong usaha Anwar untuk mencabar Akta Majlis Keselamatan Negara 2016.

Kedua-dua pemimpin, bagaimanapun, tidak berterus terang sama ada langkah itu akan menyaksikan kerjasama baru mereka selepas Mahathir memecat Anwar sebagai timbalan perdana menteri pada 2 September 1998.

Anwar kemudiannya dipenjarakan atas tuduhan liwat dan rasuah, yang menurut keluarganya adalah pertuduhan berasakan politik.

"Saya senada dengan kata-kata ayah, kita maafkan tetapi kita jangan lupa," kata portal itu yang memetik Nurul Nuha.

Beliau juga berkata keluarganya akan menghormati sebarang keputusan Anwar mengenai hubungannya dengan Mahathir sekarang.

"Seperti yang saya katakan, bagi saya, Dr Mahathir hadir di mahkamah adalah petanda bahawa beliau mengakui kesilapannya dalam konspirasi dan ini satu permulaan yang baik.

"Bagaimanapun, kami akan menyokong segala keputusan yang ayah buat," katanya.

Anonymous said...

Zuraida ni antara contoh pemimpin PKR yang korup tapi
dilindungi oleh parti.....
Azmin sendiri jadi MB pun kaki sapu dan hidup mewah....
Cikgu bard dedah kena pecat....rasuah dan salah guna
kuasa perkara biasa dalam parti dihalang dari didedahkan
Ramai lagi dalam PKR dan DAP yang kaki songlap....
Rafizi buat tak nampak tapi kalau orang UMNO dia goncang
sampai gugur....sendiwara politik....

Lebih baik kita sokong Najib dan BN semuga keamanan dan
kemakmuran dapat dikekalkan....segala janji pembangkang
tipu belaka dan mereka lebih teruk dari BN yang mereka
burukan....BERUBAH UNTUK LEBIH TERUK....

Satu lagi parti baru dengan janji tapi untuk kepentingan
pribadi....usah percaya...kekalkan apa yang kita ada..
Jangan sampai yang dikejar tak dapat yang dikendong berciciran

Anonymous said...

BERSATU JADI KULI MADER
BERSATU ANGKAT BOBOI JADI PM
BERSATU JAGA KRONI
BERSATU BINI ORANG

Dah lama UMNO bersatu tak payah la nak bersatu dengan LBGT
DAP,PKR...Kualì...comonggo..entah apa yang karut...

Bersatu ngan jiran lapah daging korban lagi bagus...
Moh kenduri....tahun depan pula...

Anonymous said...

Cerita air mata buaya...
Siapa yang akan tanggung derita yang dibawa bapa
dia..balu prajurit yang terkorban di Sulu...
Memburukan nama negara hanya kerana menyelamatķan
seorang peliwat yang sah....

Bersendiwara la macai akan percaya....
Oh seďihnya..sahdu dan sendu....
Kasian papa tak dapat <<●○●○○¿¿¤¤★★

Anonymous said...

Banyak macai jubo saipol kat sini. Woi saipol jubo tu laki tau... bukan bapok pondan tau...


Aku baca... spr dah mulakan tugas2 memecah kawasan nampaknye... bagus la umno ada parti spr... boleh tolong2 parti nazak tu... pecah2 kan lagi kawasan bior jadi rojak...

Harap2 walau pecah camne pun... pr ph tetap menang...

Anonymous said...

Mu tak baca ka Mader mau bunga raya jadi abang besar PH
Kena lelong la kau orang dengan Mader Pundek...

PH menang jadi pemerentah....tak dengar pun
Pengundi ramai kena pecah la ngok....
Kerusi bertambah banyak elok la macai jadi calon....

Anonymous said...

Semua dah tertulis dan tersurat....Pru 14 tidak lama lagi akan menjelang...kepada pengikut dan penyokong Umno..rapatkan barisan..kuatkan semangat..kita gempur habis habisan.... Dengan doa ikhlas dan tulus kita mohon agar Allah beri kita kemenangan...besar dan rampas semula Selangor dan Penang... Kita manusia hanya mampu berusaha dan berdoa selainnya kita serah pada Yang Esa...biarlah..orang nak kutuk nak fitnah.....Allah jua Maha Mengetahui.....Bahawa Umno lah...parti yang membela nasib bangsa dan agama...tanpa membelakangkan kaum dan agama lain....kepada orang Melayu..khasnya..renunglah dan fikirkanlah... Adakah Pkr Pan Pas atau Parti si sembab mampu memberi khidmat yang baik seperti sekarang...tengok Selangor penang dan kelantan pun cukuplah.....so..berfikir secara waras bukan ikut emosi takut esok anak cucu mengutuk kita walau kita di alam barzakh....Nauzubillah

Anonymous said...

Kahkah... korang kena lelong 22tahun hidupppp je... patutnye dah mampus abis kena jual kat zimbabwe...

Masalahnye dia pecah yg boleh menang je la lahanat...

Anonymous said...

Nauzubillah... apa yg ko cakap tu tebalik la... anak cucu ko yg kencing sok kat ko wahai penyumbang ytl genting judi arak zouk...lupa nak sebut... gelek rabistak...

ted manoff said...

Dr Mahathir Serah Petisyen Rakyat Kepada Yang di-Pertuan Agong

A Kadir Jasin



DULI Yang Maha Mulia Sari Paduka Baginda Yang di-Pertuan Agong petang semalam menerima menghadap Tun Dr Mahathir Mohamad di Istana Anak Bukit, Alor Star.
[PERINGATAN: Komen guna “Anonymous” tidak akan disiarkan. Sila guna Google Account atau Name/URL. Boleh pakai nama samaran.]
Majlis itu diadakan bagi membolehkan Dr Mahathir mempersembahkan petisyen Deklarasi Rakyat kepada Ke Bawah Duli. Pertemuan itu berlangsung lebih sejam.

Deklarasi Rakyat yang dilancarkan 4 Mac lalu telah menerima lebih 1.4 juta tanda tangan.

Ia antara lain mendesak pengunduran Perdana Menteri (Datuk Seri I Mappadulung Daeng Mattimung Karaeng Sandrobone Sultan Abdul Jalil) Mohd Najib Tun Abdul Razak dan mereformasikan sistem politik serta institusi negara.

Gerakan Deklarasi Rakyat Selamatkan Malaysia juga sedang mencuba menghadapkan petisyen yang sama kepada semua Raja-Raja.

Wallahuaklam.
A KADIR JASIN at 7:29 AM


PrOoTt

Anonymous said...

Kenapa israel tak menyerang Malaysia sedangkan Malaysia negara Islam ?
Ada yang tanya kepada yahudi , kamu benci Malaysia kerana penduduknya kebanyakannya Islam tetapi mengapa kau tidak memerangi Malaysia kenapa kau perangi Gaza ?
Kemudian dia menjawab kerana rakyat Malaysia permulaan lagi sudah kalah , aku baru mendirikan McD dan Starbucks sebagai eksperimen ternyata ramai rakyat Malaysia menyukai buatanku, lalu untuk apa aku perangi mereka yang menyokong aku dan yg Terlalu Lemah itu.
Aku perangi Gaza kerana mereka kuat dan tidak mudah terpedaya .
Tak dinafikan, ianya FAKTA. ISRAEL menerima bantuan daripada rakyat malaysia sebanyak RM 230 ribu bagi setiap hari melalui pembelian set termurah yang berharga rm5.90 di McD MALAYSIA,McD MALAYSIA menghantar sebanyak RM 80.4 juta setahun ke PUSAT McD di USA,dan wang itu telah disalurkan ke tabung ISRAEL.
Wahai umat Islam, jika anda masih punya Iman? Dan kalau masih ada keperikemanusiaan .
TOLONG COPY PASTE atau anda terus menyokong tindakan ini ?
Jom Boikot Berterusan!!
Amanat Perdana Menteri Palestin.
"Kami tidak meminta kamu datang bersama2 kami mengangkat senjata kerana kami sentiasa bersedia disini utk mempertahankan tanah umat Islam , tetapi kami hanya meminta dari kamu doa kerana doa lah senjata paling hebat yg tidak ada pada org kafir.
Selain itu bantulah apa saja yg kamu termampu dan tolong sebarkan tentang kami kpd semua umat Islam kerana kami terkepung utk memberitahu kpd dunia.
"Jika itu juga tidak mampu kamu lakukan bagaimana kamu hendak menjawab dihadapan Allah kelak?".
Sila sebarkan jika anda peduli .
Hj. Nazri Deraman, Pengerusi Cakna Palestin
Ambil masa lebih kurang 5 minit utk sebarkn msg ini supaya kita boleh menjawab soalan dari ALLAH S.W.T. apabila ditanya apa yg kita buat
dlm membantu Saudara mu yg di Tindas d Palestine?
Harap anda tidak membiarkan msg berhenti disini shja.
☆untuk peringatan sbb kita kdg2 lupa.
☆Sebarkan. Demi Islam.

Anonymous said...

Najib yg merompak tak dilindungi ahli2 dan cai2 umno

Anonymous said...

Cai2 marah yahudi tapi bagi duit kpd yahudi..sekali israel serang Gaza sekali kempen boikot Mc D..admin pun pernah promote Mc D

Anonymous said...

gelek arabista dpt dosa..
Mak lampir songlap duit rakyat selangor beli 10 keta dpt pahala...hehehe..untung jadik pembangkang

Anonymous said...

Ted..kuciwa kronik nampak...
Dah lama tak jilat bontot LGE ke..hehehe

 

Cucu Tok Selampit Copyright © 2011 - |- Template created by O Pregador - |- Powered by Blogger Templates